MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 12332534
nr 1233 2534
Sekretär
1800-tal, alm. Bredd 104 cm, djup: 47 cm, höjd: 120 cm
Kondition: slitage, skador, går ej att öppna sekretärdel, kärvat fast
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
fredag 16 augusti 2019
kl 09:52:39
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor